רואקוטן

רואקוטן (איזוטריטינואין) הוא תרופת אקנה חזקה במיוחד הידועה כאחת התרופות היעילות והיעילות ביותר לאקנה בעולם. בוודאי שמעתם על תרופת הפלא הזו, שנאמר כי היא מרפאת אקנה בקרב 30,000 עד אלפי אנשים בשנה ונלקחת ברחבי בריטניה. יכולה להיות לה תופעות לוואי חמורות והיא שמורה לטיפול באקנה מולד, שלא ניתן לשפר בעזרת טיפולים סטנדרטיים באנטיביוטיקה דרך הפה ותרופות מקומיות. אם נראה שאקנה לא יציב או חמור מספיק, רופאי העור רושמים איזוטריטינוזין עם תופעות לוואי המשנות מצב רוח (שלא לדבר על כל סיפורי האימה ששמעתם עליו).

רואקוטן

הוא מעט מפלט אחרון שכן רופאי עור יקבעו אותו כאשר כל שאר הטיפולים נכשלו עקב תופעות הלוואי שלו, אך זה יכול להיות יעיל מאוד לנקות את העור. רוב האנשים מוצאים את זה מאוד יעיל לסלק את האקנה שלהם ולהישאר נטולי אקנה לאורך זמן, ויש אנשים שיש להם מעט מאוד תופעות לוואי. זה לא נועד לשמש לטיפול במחלות אחרות, ולכן יש חשש בתנאי שאקנה ישתפר. ישנם מקרים שבהם תופעות לוואי שכיחות יותר, ואז קיימת אפשרות לתופעות לוואי חמורות כמו בחילות, הקאות, שלשולים, בחילות והקאות.

אם אתה רוצה אלטרנטיבה לאקנה או רק מתחיל להיאבק באקנה, התייעץ עם רופא העור או רופא המשפחה. אם אתם מודאגים מלהתחיל בטיפול באקנה חדש, תוכלו לפנות לרופא המטפל לקבלת ייעוץ.
לעוד פרטים בנושא של אידיאלי שלי כדאי לבדוק כאן: artstherapy.co.il

כאשר רופא העור שלך רושם איזוטריטינואין

הוא ידבר איתך על האקנה שלך ויודיע לך על כך, וישים לב לסימני אזהרה ותופעות לוואי לפני שיחליט אם זה הטיפול הנכון עבורך. כשיש דרכים רבות לעזור נגד אקנה, כגון שינוי תזונה או טיפוח עור אם כל השאר נכשל, המילה רואקוטן נלחשת סביב. חיפשתי בגוגל כי אתה שוכח הרבה מידע כוזב על זה, שעלול לבלבל ולגרום לבלבול.

אין זה פלא שאנשים רבים משתמשים ברואקוטן כתחליף לתרופה איזוטריטינואין, הידוע בכינויו רואקוטן.

אנו יודעים שכמוסות איזוטרטינואין הן התרופות היעילות ביותר לטיפול באקנה קשה

אך כאשר לוקחים אותם, חשוב להיות מודעים לכך שהם עלולים להחמיר באקנה קשה מאוד. אם אתה מתחיל ליטול איזוטריטינואינים, אקנה יכול להחמיר לפני שהוא מתחיל להתבהר. Purbac ו- Bactrim ניתן להוסיף גם לטיפול שלך אם אתה לוקח אקנה זמן רב לאחר שאתה מצפה שזה יתבהר. ישנן כמה תופעות לוואי שהן זמניות, אך עלולות לגרום לאקנה להחזיק מעמד זמן רב יותר ממה שהיית מצפה לפני שתסלק אותה.

השם המסחרי של Isotretinoin Accutane מכונה בדרך כלל רואקוטין מכיוון שמדובר בתרכובת כימית שמופקת מוויטמין A

המכונה גם חומצה רטינואית. הוא נמכר רק כ- Roaccutsane בשנת 2009, אך מאז שמר על שמו, למרות שקראו אותו באופן נרחב כצורה סינתטית של אותו כימיקל כמו מקבילו האמיתי.

רואקוטן פועל על ידי צלקות או דיכוי בלוטות החלב וחסימת נקבוביות

ועוצר את ייצור החלב והשמן. הוא פועל על בלוטות השמן על ידי כיווץן והפחתת פעילותן, וכתוצאה מכך יובש כללי. אקוטנינים ואיזוטריטינואין הורגים חיידקים בנקבוביות העלולים לגרום לאקנה ולדלקת. הם מאטים את צמיחתם של תאי עור העלולים לסתום נקבוביות ולהפחית את ייצור השמן בעור.

כמובן

עם אקנה, עדיף לשטוף את עצמך כל יום עם חומר ניקוי המיועד במיוחד לאקנה – עור שממיס את העור ומפחית את השמן, אך אינו מטפל באקנה. אם אתה נוטל איזוטרטינואין, אמור לרופא או לרוקח שאתה קשור לוויטמין A, קח תרופה או סובל מאלרגיות אחרות. אל תיקח תוספי ויטמינים או טטרציקלין, סוג של אנטיביוטיקה, ואל תשתמש בו כטיפול עור לאקנה שלך אלא אם כן אתה נמצא ברואקוטן. אין לך שליטה אם העור שלך רגיש אליו או לא עד שתסיים את הקורס.

כל עור שונה ודורש תוכנית טיפול פרטנית, לכן יש לשקול היטב את השימוש ברואקוטן לטיפול באקנה. אם האקנה שלך לא מגיב לאנטיביוטיקה דרך הפה או לחומרים מקומיים, עליך להאשים אותו בטיפול באקנה ולפנות לרופא או לרוקח.

לפני שתתחיל לקחת רואקוטן

התחל והפסיק ליטול אותו, השתמש במניעת הריון קפדנית ואל תאשים את עצמך כל הזמן. לאחר שהתחלת לקחת את Ro Accutanes, תוכל להתחיל שוב ברגע שתסיים לקחת אותו. לפני שאתה לוקח או מפסיק את זה, אתה צריך להיות על אמצעי מניעה קפדניים, שבו אתה משתמש כל הזמן. אחרי שהתחלת או התחלת, אבל לא לפני שהתחלת לקחת אותם. לפני שתתחיל ליטול רואקוטן, עליך להתחיל ולהפסיק להשתמש במניעת הריון קפדנית ולא להאשים את עצמך ללא הרף. אחרי שבזבזת את כל הזמן שלך לעשות את זה, אתה יכול להתגבר על זה. לפני שתתחיל ליטול את Ro Accutanes ולאחר שלקחת את Ro Accutanes, אנא השתמש באמצעי מניעה מחמירים ואל תתחיל להשתמש בו.

פוסטים שתרצה לקרוא:

דילוג לתוכן